Dveřní výplně

Dveřní výplně

Naším hlavním dodavatelem dveřních výplní je česká firma PERITO. Aktuální nabídka dveřních výplní se dělí na tři základní druhy podle použitého materiálu a způsobu osazení.

Nejvyšší kategorie plastových dveří je osazena dveřní výplní ENTRY. Povrchové desky této série jsou vyrobeny z kompozitního materiálu – speciální sklolaminát určený pro tento typ výroby a použití. Jádro tvoří extrudovaný polystyren s hustotou cca 35 kg/m3. Tyto výplně  jsou lepeny přímo na křídlo dveří a zvyšují tak konstrukční pevnost celého vchodového kompletu. Inovativní design vynikne především u lakovaných povrchů, je však možné dodat výplň i v tradičním dřevodekoru. Díky překrytí křídla dveří mají ENTRY výplně celkovou tloušťku přibližně 60 mm, což v kombinaci s trojskly zaručuje vynikající tepelně-izolační vlastnosti.

Součinitel prostupu tepla činí dle tloušťky výplně cca. 0,4 – 0,8 W/(m2K)

Exterierová deska je silná 3mm a může být doplněna hliníkovými rámečky, případně tzv. nutami ( drážkami ), vylitými barvou. Interierová deska o síle 2mm je pak hladká, doplněna o nalepený hliníkový, nebo překrývací rámeček. Tento typ překrytí umožňuje případnou výměnu skla při jeho rozbití.

Vchodové dveře ENTRY patří mezi nejkvalitnější plastové dveře, a proto jsou vhodné do náročných klimatických podmínek, kdy jsou dveře vystaveny vysokým teplotám v létě a naopak nízkým teplotám v zimě. Nezklamou tak ani ty nejnáročnější zákazníky. Jsou pevné, snadno se udržují a mají výborné tepelně-izolační vlastnosti.

Nejrozšířenější skupinou prodávaných dveří jsou s výplněmi Vizual, Elegance a Premium jsou vyrobeny s povrchovými deskami z materiálu HPL. Lisovaná syntetická pryskyřice, která je základem pro výrobu tohoto materiálu, propůjčuje plastovým dveřím s touto výplní vynikající vlastnosti, především minimální tepelnou roztažnost. Dveřní výplně jsou proto stálotvaré a jejich životnost je mnohonásobně delší, než je tomu u výplní plastových. Kupodivu cenový nárůst není mezi těmito typy markantní a u série Vizual lze dokonce hovořit o výhodnější ceně, než u sérií plastových. Především při volbě imitace dřevodekoru důrazně doporučujeme výběr ze sérií HPL, investice do kvality se zde zaručeně vyplatí !

Dveře s výplní HPL nabízíme v těchto sériích:

Série Basic
– cenově zvýhodněné výplně vizuálně čistých tvarů. Modely nepřinášejí tak bohatou standardní nabídku dekorů a prosklení, překvapí však svou cenou. Výplně jsou vyrobeny z desek HPL a drží si tím velice vysoký standard kvality

Série Premium
– imitují dřevěné dveře, a proto je ocení zejména milovníci klasického vzhledu. Nabízejí několik druhů rámečků okolo prosklení, které můžete v případě rozbití skla vyměnit.

Série Elegance
– díky svému vzhledu se hodí hlavně do moderních domů. Jsou doplněné o rámečky ze speciálního bezdotykového hliníku, který odolává nečistotám.

Série Vizual
– potěší hlavně příznivce jednoduchosti. U prosklených částí proto nejsou žádné rámečky.

Další skupinou prodávaných plastových dveří jsou dveře s ABS výplní. Ty jsou vyráběné z desek, jež jsou vakuové zpracované v různých designech, které jsou v sériích Classic a Technic. Tyto jsou v nabídce jak v bílé barvě, tak v různých imitacích dřevodekoru. Základní vlastností těchto plastů je tepelná roztažnost, bez které by nebylo možné jejich tvarování. Bohužel je tato vlastnost také největší nevýhodou těchto materiálů. Působením slunečního záření totiž dochází k „nežádoucímu“ rozpínání ( léto ) a smršťování ( zima ) těchto desek, materiál podléhá únavě a v krajním případě může dojít k jeho deformacím, nebo prasknutí. Toto nebezpečí je v případě desek s imitací dřevodekoru několikanásobně vyšší a pokud se pro tyto dveřní výplně rozhodnete, je na místě důrazně požadovat veškeré informace o zárukách, volbě vnitřního jádra a podobně. Praskání a prohýbání plastových výplní s imitací dřevodekoru je obecně známým problémem a potýkají se s ním bez výjimky všichni výrobci plastových výplní. V západní Evropě se tento typ dveřních výplní vzhledem k již zmiňovaným vlastnostem takřka nevyrábí.