Výplně oken

Výplně oken

Standardním sklem, které používáme pro zasklení našich oken je dvojsko (Ug = 1.0 W/m2K), případně trojsklo (Ug = 0.7-0.5 W/m2K)

V naší nabídce naleznete různé typy skel:

Skla nemají žádnou speciální vlastnost. Jsou plněná argonem a můžou obsahovat všechny typy distančních rámečků, od kterých se také odvíjí jejich tepelné vlastnosti. Tato skla se používají nejčastěji při revitalizaci panelových domů.

Standardní izolační dvojsklo má protihlukovou hodnotu 30dB trojsklo pak hodnotu 32dB. Protihlukovým sklem lze dosáhnout hodnoty až 45dB. Dosahuje se toho pomocí různým složením a tloušťkou skla.

Tato skla jak už název napovídá, mají za úkol chránit před vniknutím (rozbitím) skla. Existuje velká škála těchto skel. Mezi nejznámější patří drátosklo, kalené sklo, nebo conexové sklo jenž je tvořeno dvěma skly slepenými mezi sebou bezpečnostní fólií.

Tato skla se používají jak z estetického, tak i praktického důvodů. Pokud nechcete, aby bylo dovnitř zřetelně vidět a aby přesto do místnosti procházelo, co možná nejvíce světla jsou ornamentní skla tou správnou volbou.